Домашня Церква

ДОМАШНЯ ЦЕРКВА”

подружня галузка

РУХУ “СВІТЛО-ЖИТТЯ”

"Подружній союз, через який чоловік і жінка творять між собою спільноту життя, направлену зі своєї природи на добро подругів та народження і виховання потомства,  між охрещеними піднесений через Христа до гідності таїнства."

Отець Франциск Блацхніцкий, засновник „Домашньої Церкви”, сімейної гілки Руху Світло-Життя говорячи про таїнство подружжя звертав увагу на те, що видимим знаком є тут особові співвідношення між двома людьми які укладають подружній союз. Однак зв’язок між чоловіком і жінкою не позбавлений зла, яке торкається людину так ззовні, як і з середини. Цей безлад, виникаючий з гріха, викривив єдність чоловіка і жінки, яка була від початку даром Творця. У таїнстві подружжя, Бог своєю благодаттю, хоче повернути подружжю те, що для них запланував від початку.

„Домашня Церква” Руху Світло-Життя  допомагає сакраментальним подружжям черпати з благодаті і сили таїнства подружжя, навчає як житти цим таїнством протягом усього життя. З'єднує вона в собі харизмати Руху Світло-Життя та міжнародного руху католицьких подружжів Equipes Notre-Dame, від якого перейняла ідеал подружньої духовності, тобто прямування до Бога в подружній єдності.

Подружня духовність, пропонована в рамках „Домашньої Церкви”, реалізовується через прийняття  формаційницх елементів, званих зобов'язаннями - дарами. Це щоденна особиста молитва, пов'язана з читанням Святого Писання, регулярна зустріч з Словом Божим, щоденна подружня молитва, щоденна молитва сім'ї, як спільноти, зануреної в Богові, щомісячний подружній діалог, якого наслідком є прийняте правило (регула) життя (систематична робота над собою), участь в щомісячних зустрічах формаційницх кола (група 4-7 подружжя), участь принаймні раз в рік в формаційних реколекціях. Ці зобов’язання не є метою самі в собі, але засобом до мети. Їх реалізація відбувається в подружжі через щоденне спільне зусилля чоловіка і жінки, які приймають та реалізують окремі зобов'язання а також через взаємодопомогу подружжів в крузі.

Подружжя що належить до „Домашньої Церкви” покликані до служіння на користь власної сім'ї, служіння, яке полягає на будуванні спільноти віри, надії і любові. Спільноти, яка свідома того, що всі її члени є дітьми Єдиного Бога і звідси мають свою неповторність та гідність, незалежно від віку чи ступеня розвитку. Така свідомість відкриває людей не тільки на потреби близьких але також на потреби інших.

Слід зазначити, що чим раніше (йдеться про подружній стаж і вік дітей) подруги увійдуть на дорогу формації в „Домашній Церкві”, тим легше їм виконувати служіння на користь своєї сім'ї. Малі діти, виховувані в атмосфері свідомої християнської спільноти в натуральний спосіб, виростають у вірі, пізнаючи Бога через спільну сімейну молитву, потім читання Божого Слова, приклад батьків. В свою чергу подружжя мають більше шанс на будування здорових відносин любові, позбавлених глибоких поранень, одне одного, та взаємну підтримку у постійному дозріванні на людській і духовній площині.

Родинні кола, які об’єднують, як правило, 4 –7 подружніх пар, зустрічаються щомісяця в присутності священика. Під час таких зустрічей подружжя спільно моляться, діляться своїми досягненнями і поразками, поглиблюють свої релігійні знання, вчаться тому, чим є щоденне християнське життя в родині. Це дає їм прекрасну можливість зрозуміти, саме зрозуміти, а не запам’ятати на словах, що подружжя – це не просто спосіб спільного життя чоловіка і жінки, яке починається обрядом вінчання, а Таїнство, в якому особливим чином виявляється жертовна любов Христа до людини.

Особливо важливим для кожної сім’ї є спільне переживання реколекцій для подружніх пар та реколекцій разом з своїми дітьми, що дає змогу об’єднати та зміцнити цілу родину.

Символом «Домашньої Церкви» Руху Світло-Життя є два грецьких слова (світло) і (життя), вписані в знак хреста, що виростає з-поміж двох обручок, розміщених разом з хрестом в символічній фігурі дому. 

Світло-Життя є Рухом, який створений, живе і розвивається у лоні Католицької Церкви. Спільнота учасників Руху  - це світські особи різного віку та стану, а також духовенство  - священики, єпископи як дієцезіальні так і монаші, та сестри-монахині різних орденів та згромаджень. Життя та формація Руху регулюється Документами Руху, зокрема Статутом, та в межах вчення Католицької Церкви.

СТРУКУРА ДОМАШНЬОЇ ЦЕРКВИ

«Дияконія Руху Світло-Життя» прагне служити Католицькій Церкві в Україні згідно з харизмою Світло-Життя. Служіння Дияконії пов’язане зі структурою Католицької Церкви та підлягає компетентній владі єпископів. Опіку над Дияконією Руху здійснює Конференція Єпископату України за посередництвом єпископа делегата. (Статут «Дияконії Руху Світло-Життя» в Україні І, 5)

Рух Світло Життя становить єдність у міжнародному вимірі. Ця єдність виражається, передусім, у вірності харизму Руху, вірності програмі базової формації, переданої нам Засновником, співпраці з Генеральним Модератором Руху , (з 2015  служіння Генерального Модератора Руху виконує Отець пралат Марек Сендек, (м.Мінськ Мазовецькі, Польща)) та Центральною Дияконією Єдності. (Статут «Дияконії Руху Світло-Життя» в Україні І, 7)

 На чолі «Дияконії Руху Світло-Життя» в Україні стоїть Модератор Руху Світло-Життя Країни, який відповідає за діяльність Руху.  Декретом Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України від 14 листопада 2014 року для цього служіння призначено отця Ярослава Гонсьорека.

Також до складу Дияконії Єдності Руху Світло Життя в Україні (себто осіб, які виконують служіння у різних рівнях Руху і покликані зберігати єдність між країнами, гілками  та рівнями задля загальної єдності усіх учасників Руху у справах Формації, служінь та розвитку) входять:

модератори «Центрів Світло-Життя»,

Пара Домашньої Церкви Країни  - з 2017 року дане служіння несуть Руслан та Світлана Каганович з Житомира, 

Модератор Домашньої Церкви Країни – (о. Ярослав Гонсьорек), модератори або відповідальні світські спеціалізованих дияконій Руху Світло-Життя Країни,

Дієцезіальні модератори, дієцезіальні пари ДЦ, представники Унії священиків Христа Слуги та Інституту Непорочної Матері Церкви,

та інші особи, які можуть бути включені до складу рішенням Модератора країни і належать до «Дияконії Руху Світло-Життя».

 

Дияконія Єдності Київсько-Житомирської дієцезії:

Дієцезіальний Модератор Руху та Дієцезіальний Модератор Домашньої Церкви  - о. Олег Сартаков (член Унії Христа Слуги)

Дієцезіальний центр Світло-Життя  - с. Корчак Житомирської області.

Відповідальність за Домашню Церкву лежить на Дияконії Домашньої Церкви, на кожному відповідному рівні. Коло – район- дієцезія-країна.

Дієцезіальна Пара Домашньої Церкви – Ігор та Олена Федорчук     ,

Районні пари Київсько-Житомирської Дієцезії:

Житомирський район  - районна пара Леонід та Світлана Борецькі ,

зв’язкові пари: Кондратович Анатолій і Людмила

Маковські Вадим і Анна                                                

Ренгвельські Віталій і Наталія                                     

Хондожко Олександр і Юлія                                        

 

Київський район - Антон та Марта Штайгер                   ,

Бердичівський район  - Павло і Катерина Чайковські  

Хорошівський район –Віктор та Олена Беляк

Новоград-Волинський район – Олександр і Наталія Стаховські.

 

 

 

 

 

 

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта