Молодь

ФОРМАЦІЯ МОЛОДІ І ДОРОСЛИХ

І. Євангелізація.

Євангелізація є першим і необхідним етапом на дорозі формації (тобто, цей елемент не можна обминути, почати з іншого, а потім повернутися). Форми присутньої в Русі євангелізації є індивідуальна євангелізація, а також богослужіння і євангелізаційні реколекції, з якими тісно пов'язана робота в малих евангелізаційних і поєвангелізаційних групах.

Тематика реколекцій і реколекційних богослужінь, а також робота в поевангелізаційних групах концентрується навколо чотирьох правд (істин) духовного життя:

1.  Бог любить тебе і має для твого життя чудовий план. (пор. Й 3, 16)

2.  Людина грішна і відділена від Бога і Божого життя, тому не знає і не досвідчує Божої любові, не знає чудового Божого плану який Бог має для неї. (пор. Рм 3,23)

3.  Ісус Христос – єдиний Спаситель, дарований Богом для знищення наслідків гріха людини. Через Нього ми можемо пізнати Божу  любов і чудовий Божий план для нашого життя. (Пор. Йо 1,12)

4. Ми маємо особисто прийняти Ісуса Христа як Спасителя і Господа. Тільки тоді зможемо пізнати Божу любов і Божий план для нашого життя.

Подальша праця має допомогти  відкрити, що означає стати новою людиною і вивести на дорогу зростання в християнському житті. На цьому етапі учасники працюють відповідно до восьми поєвангелізаційних зустрічей.

Формаційні матеріали

 1. Ewangelizacja według planu Ad Christum Redemptorem
 2. Rekolekcje ewangelizacyjne, Podręcznik.
 3. 4 зустрічі над Євангелією св. Луки, конспекти для аніматора + записник учасника
 4. 8 післяєвангелізаційних зустрічей конспекти для аніматора + записник учасника

 

 

Оаза Нового Життя нульового ступеня. Призначена для молоді, яка не брала участі в Оазі Нової Дороги і для якої програма першого ступеня була б ще дуже важка для зрозуміння і повного переживання.

Для праці протягом року пропонуються євангелічний перегляд життя.

Формаційні матеріали

 1. Підручник Оази Нового Життя нульового ступеня
 2. Маріє вчини, щоб я був кимось - записник учасника
 3. Месал і лекціонарій Оази Нового Життя нульового ступеня
 4. Szkoła liturgiczna w ONŻ stopnia podstawowego
 5. Євангелічна Ревізія Життя

 

ІІ. Деутерокатехуменат

Цей етап обіймає період від молитви вступу в деутерокатехуменат до моменту переживання  реколекцій під час Центральної Оази Матір і приєднання  до дияконії Руху. Триває принаймні 3 роки. Ці два перші етапи в Русі Світло-Життя (євангелізація і деутерокатехуменат) разом складають так звану основну формацію.

 

1 Рік:

Ø Оаза Нового Життя І ступеня – являється переходом від євангелізації до деутерокатехуменату.

Ø Річна формація після І ступені: пізнання життєвого ідеалу Нової Людини (Дороговкази). Зміст  першого ступеня можна виразити в гаслі: зустріч з Христом через Слово Боже.

Формаційні матеріали

 1. Оаза Нового Життя І ступеня, підручник для аніматорів і модераторів. Частини: А – загальна, Б – допоміжні матеріали на окремі дні, В – записник учасника
 2. Месал і лекціонарій Оази І ступеня
 3. Дорога Нового Життя, 11 євангелізаційних розмов після оази І ступеня, конспекти для аніматора + записник учасника
 4. Десять кроків до християнської зрілості, підручник для аніораматора + notatniki dla uczestników.

 

2 Рік:

Ø Оаза Нового Життя ІІ ступеня. Її програма допомагає усвідомити учасникам, що в житті кожного здійснюється історія спасіння, історія Вибраного Народу (особливо виходу з Єгипту), яка полягає на постійному виході з неволі гріха до свободи Божих Дітей, до Світла, яким є Ісус. У цьому визволенні ми беремо участь завдяки святим таїнствам. ОНЖ ІІ ступеня – це також час інтенсивної ініціації в глибину Літургії, вершиною якої є переживання Пасхи, як виходу з неволі гріха і відновлення хресних обітниць.  На закінчення оази важливим елементом є приняття ідеалу Нової Людини.

Ø Формація протягом року після ІІ ступеня: засвоєння суті союзу Бога з людиною, що увінчується свідомим відновленням Хрещення у Пасхальну вігілію. Весь зміст другого ступені можна подати в короткому гаслі: зустріч з Христом через Літургію і Таїнства.

Формаційні матеріали

 1. Підручник Оази Нового Життя II ступеня, частина А і Б
 2. Месал і лекціонарій Оази ІІ ступеня
 3. Впровадження в Біблію як історію спасіння. Конспекти для аніматора до 11 біблійних кіл.
 4. Krąg liturgiczny do czytań  roku A, B i C
 5. Zawieram z wami przymierze. Notatnik wielkopostny.
 6. Triduum Paschalne, podręcznik dla duszpasterzy służby liturgicznej

 

3 Рік:

Ø Оаза Нового Життя ІІІ ступеня. Програма реколекцій охоплює історію первинної Церкви, життя і діяльність Апостолів, Мучеників і Сповідників; пізнання ролі Марії в ЇØ  ї постійному якби народжувані Церкви; пізнавання різних вимірів життя спільнот Церкви, що показує багатство харизм, які дані Церкві; досвід спільноти Церкви через зустрічі в малій групі відповідно до конспекту Дорога до спільноти.

Ø Формація протягом року після  ІІІ ступені: виховання до спільноти, поглиблення свідомості покликання в спільноті, участь в дияконії Церкви, як наслідок відкриття і реалізації свого покликання. Весь зміст третього ступені можна подати в короткому гаслі: зустріч з Христом у спільноті  Церкви.

Формаційні матеріали

 1. Ecclesia Mater– Mater Ecclesiae. Podręcznik Oazy Nowego Życia III stopnia,. Części: A – ogólna, B– pomoce na poszczególne dni,
 2. Ecclesia Mater– Mater Ecclesiae. Notatnik uczestnika
 3. Modlitwa liturgiczna na Oazie Nowego Życia III stopnia.
 4. Droga do wspуlnoty na podstawie Nowego Testamentu.
 5. Szkoła Chrystusa, spotkania ewangeliczne w ramach III roku deuterokatechumenatu. Konspekty dla animatora, teksty pomocnicze.

 

ІІІ. Дияконія.

Це час перманентної (постійної) формації і несення конкретного служіння в Церкві в рамках Руху Свіатло-Життя. На цьому етапі пропонується пережити реколекції: Оазовий Курс для Аніматорів, Оази Реколекційної Дияконії, інші реколекції, організовані через окремі дияконії а також Школи Аніматора..

 

Джерела:

- Formacja podstawowa służby liturgicznej i Ruchu Światło- Życie, Diakonia Formacji animatorów, Kraków 1989 (red. ks. Maciej Ostrowski)

- Podręczniki: Oaza Nowej Drogi I, II i III stopnia

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

 • євангелізаційним
 • катехуменальним
 • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта