Місце для Бога

Опубліковано Юлія Ч

 

     Ми, обоє з дружиною, народилися і виховалися в католицьких, практикуючих родинах. Зі своїми традиціями і переживаннями християнського життя. Кожен з нас в своєму житті мав досвід глибшого, духовного життя. Тому, коли одружилися, розуміли, що Бог має зайняти в нашій родині особливе, перше місце. З першого дня нашого спільного життя ми впровадили спільну, вечірню молитву. Це дуже нам допомагало, особливо під час якихось непорозумінь. Ми не могли разом молитися, якщо перед цим не примирилися. Завдяки цьому наш гнів зникав «перед заходом сонця».

    Коли ми планували переїхати до власного будинку, ми вирішили спочатку побудувати на подвір’ї капличку Матері Божої. Віддаючи Їй під опіку все, що маємо і всіх, хто в нашому домі перебуває. І тільки після цього ремонтували будинок. Оселилися ми в цьому будинку в жовтні – місяці, який присвячений Матері Божій Розарію. З того часу ми впровадили традицію, що в травні кожного дня запрошуємо всіх бажаючих на Травневі Богослужіння. Ми ставимо лавки на дорозі, перед фігуркою Матері Божої. Люди приходять завчасно, щоб поспілкуватися. О 20.00 розпочинаємо співати Літанію до Матері Божої, потім читаємо фрагмент книги про Діву Марію і закінчуємо молитву Таємницею Розарію. Це чудове і особливе пережиття. Коли люди проходять біля нашого будинку – зупиняються, роблять знак хреста. Навіть коли комусь пояснюєш де ми живемо, вони кажуть: «Це там де Матір Божа?»

   Коли ми переїхали в свій будинок, в нас було дві кімнати і кухня. З часом, коли з’явилися діти, ми почали перебудову. Але завжди намагалися знайти одне конкретне, призначене місце для молитви. Ми завжди мріяли мати каплицю вдома. І ось в цьому році наша мрія здійснилася. Ми маємо окрему кімнату, яку призначили на каплицю. Разом проектували її, оздоблювали найгарнішими речами.

 

    Це дуже допомагає нам і маю надію дітям також. Маємо вівтар у формі чаші, на якому лежить Святе Письмо. Ікона Матері Божої Остробрамської, бо саме під Її покровительством в нашому селі будується храм і велике розп’яття. Кожен має своє місце, де молиться і має свою Біблію, молитовник і розарій. Вранці кожен заходить в каплицю, щоб помолитися. А ввечері збираємося разом на спільну молитву і читання Святого Письма. На протязі дня можна прийти сюди посидіти, поміркувати, порадитися, набратися сил, заспокоїтися, почитати і просто відпочити. Це особливе місце, ми навіть розмовляємо там пошепки.

 

   Дякуємо Господу Богу за Його опіку над нами і за всі Його дари.

 

Олег і Валентина Кулик

 

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта