У Ворзелі відбулись Реколекції для жінок

Опубліковано Надія

         В останні дні березня Ворзельська семінарія, в особі ректора о. Руслана Михалківа, як завжди, гостинно відчинила двері – цього разу для Жіночих реколекцій. Інспіратором, організатором та музичним аніматором події була Ольга Галаненко, спікером – християнський психолог, соціолог, кандидат соціологічних наук, викладач ЛНУ ім. Івана Франка – Лідія Кондратик, яка також є щасливою дружиною і мамою сімох діток! Учасниці з’їхались з Києва, Фастова, Боярки, Вишневого, Білогородки, Житомира, Хорошева, а навіть з Олевська і Конотопа! Єдиним чоловіком серед учасників реколекцій був наш духовний модератор – о. Руслан. Реколекції проходили у форматі Руху Світло-Життя, тобто окрім тематичних конференцій і праці в групах ми щоденно переживали Євхаристію, Утреню Літургію Годин, Намет Зустрічі (особиста молитва поєднана з роздумами над Божим Словом), була в нас і Адорація зі спонтанною молитвою.

                                    

                                   

          На тематичних конференціях ми пізнавали, що означає Бути жінкою в Божому задумі, які є відмінності між чоловіком і жінкою і для чого вони нам дані. Цікавим відкриттям для мене були роздуми і пояснення фрагменту «І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. І благословив їх Бог і сказав їм: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі; пануйте над рибою морською, над птаством небесним і над усяким звіром, що рухається по землі» (Бут 1, 27-28). Скільки ж разів я чула цей фрагмент і читала, і тільки зараз – як очі відкрились. Господь створив нас різними, але рівними, такими, що доповнюють один одного. Нажаль гріх знищів всяку рівновагу і гармонію. А рівновага і гармонія полягає в тому, що чоловік без спілкування з жінкою не може віднайти свою чоловічість, а жінка без спілкування з чоловіком – не віднайде своєї жіночості. Первородний гріх викривляє чоловічість і жіночість – чоловік прагне домінувати над жінкою, а жінка часто хоче керувати чоловіком. Христос же, своїм вченням повертає рівновагу – у всьому повинна переважати любов, а не сила; чоловік та жінка повинні доповнювати один одного, а не змагатись у всьому.

                                

                                                           

              Дуже важливим для нас було усвідомлення, що наші емоції мають право на існування, що бути емоційною – це нормально! Плакати – це також нормально, адже невиплакані сльози є причиною серцево-судинних захворювань. Дізнались також про емоційний інтелект – цікаве поєднання, чи не так? – тобто вміння розпізнати, усвідомити що зі мною відбувається в даний момент і вміти зарадити з даною емоцією екологічно для себе і оточуючих. Далі - дуже корисним було зрозуміти, яким важливим навиком є вміння подбати про себе у чотирьох сферах наших потреб – фізичній, емоційно-психологічній, духовній та інтелектуальній. Адже без наповнення себе ми нічого нікому не зможемо дати, не подбавши про себе ми також не можемо добре подбати про наших близьких. А одним з головних завдань жінки є збереження емоційного балансу в сім’ї, бути своєрідним "утилізатором" стресу для дітей, адже дім повинен бути місцем наповнення життєвих сил, середовищем прийняття і любові.

              Не слід забувати, що в сім’ї прийняття рішень – це чоловіча прерогатива, пам’ятати, що чоловік буде на стільки чоловічим, на скільки жінка вмітиме йому довіряти. А якщо чоловікові щось не вдалось, найбільшим проявом любові, підтримки і поваги буде змовчати, а «коронна фраза»: Я ж тобі казала! – повинна взагалі зникнути з нашого лексикону.

             Дуже цінним для нас було те, що пані Лідія ділилась з нами власним досвідом, давала відповіді на різноманітні запитання учасниць по ходу всіх конференцій, своєю відкритістю і щирістю надихала також і нас на відверте ділення в групах. Отець Руслан зі свого боку, не зважаючи на багато обов’язків, приділив нам увагу не тільки підчас духовної частини реколекцій, але також не пропустив жодної конференції і був відкритим на індивідуальні розмови.

            На нашому Ворзельському оазисі Господь подбав навіть про чудову, справді весняну погоду на ці дні, так, щоб навіть природа сприяла нашому духовному відновленню, нашому зростанню. Дякуємо пані Лідії за відкритість і таке важливе для нас служіння, домашнє завдання стараємось виконувати, а також з нетерпінням очікуємо продовження! Далі буде:)

                                                           

Свідчення учасниць: 

з реколекцій мене найбільше  доторкнуло: 
1. Це пошуки в собі "малої дитини" з своїми бажаннями та хотіннями, які весь час десь там "закопуються", або взагалі перестаєш про таке думати.
2. Це тема роботи, яка є болюча для мене теж. Пам'ятаю слова, що "цей світ створений Богом для вас і в ньому є робота яка підходить вам, враховуючи ваші обставини"
3. Те, що мої думки і переживання, як "вкатана траса". Так чітко в  точку було сказано.
4. Про чоловічий егоїзм і їх інший погляд на речі.
Про те, що маю вислуховувати дитячі нарікання і давати потім собі раду з негативними емоціями.

По мірі наджодження буду додавати:)

 

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта