Папа Франциск

Франци́скS.J. (лат. Franciscus), ім'я при народженні Хорхе Маріо Берґольйо (ісп. Jorge Mario Bergoglio17 грудня 1936Буенос-Айрес) — Папа Римський з 13 березня 2013 року; аргентинський кардинал,архієпископ Буенос-Айреса, примас Аргентини, єзуїт.

Народився в сім'ї італійського залізничника, був одним із п'яти дітей. Його батько — Хосе Франціско Берґоліо походить з Портакомаро — області П'ємонту; емігрував у Аргентину. 12 грудня 1935 року Хосе Франціско одружився з уродженкою Буенос-Айресу Регіною Марією Сіворі, батьки якої також походять з Італії. Хорхе Маріо Берґольйо має четверо молодших братів та сестер: Альберто-Гораціо, Оскар-Адріан, Марта-Реґіна та Марія-Елєна. Батько пропрацював на аргентинській залізниці. Після отримання диплома вищої освіти в галузі хімічної технології, майбутній Папа вступив до семінарії в Вілья-Девото, що в передмісті Буенос-Айреса. 11 березня 1958 вступив до ордену єзуїтів і отримав гуманітарну освіту у навчальних закладах ордену. Новіціатпроходив у Чилі, де також вивчав гуманітарні науки. У Вищій колегії святого Йосифа в Сан-Мігель, недалеко від Буенос-Айреса, здобув ліценціат з філософії, вивчав літературу, психологію і богослов'я в колегії Непорочної в Санта-Фе і колегії Спасителя в Буенос-Айресі.

Висвячений на священика 13 грудня 1969 єпископом Рамоном Хосе Кастельяно, після чого продовжив навчання в Іспанії. Останні обітниці в ордені єзуїтів склав 22 квітня 1973. Берґольйо був магістром новіціату в Вілья-Баріларі, професором богословського факультету, радником єзуїтської провінції та ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Міґель, провінційним настоятелем Аргентини (19731979). У середині 80 років XX століття він відвідує Філософсько-теологічний інститут святого Георгія у Франкфурті на Майні для обговорення дослідницької діяльності та майбутньої теми докторської роботи. Проте цей проект не дістав свого продовження. Після перебування у Німеччині став духівником колегії Спасителя в Кордові, а потім знову ректором Вищої колегії святого Йосифа в Сан-Міґель.

20 травня 1992 Папа Римський Іван-Павло II призначив Хорхе Берґольйо титулярним єпископом Ауки, єпископом-помічником Буенос-Айреса. Єпископська хіротонія відбулася 27 червня того ж року в кафедральному соборі Буенос-Айреса (головним святителем був архієпископ Буенос-Айреса кардинал Антоніо Куаррачіно, а співсвятителями — єпископ Мерседес-Луґан Еміліо Оґнєновіч і апостольський нунцій в Аргентині архієпископ Убальдо Калабрезі. 3 червня 1997 призначений архієпископом-коад'ютором архідієцезії Буенос-Айреса; успадкував престол Буенос-Айреса 28 лютого наступного року, після смерті кардинала Куаррачіно. 6 листопада 1998 призначений також ординарієм для вірян східних обрядів, що проживають в Аргентині і не мають власного прелату. Великий канцлер Католицького університету Аргентини і віце-президентєпископської конференції Аргентини.

На консисторії, що відбулася 21 лютого 2001, Папа Іван Павло II надав архієпископові Берґольйо сан кардинала-пресвітера з титулом римської церкви Сан-Роберто Белларміно. Брав участь у конклаві 2005 під час якого називався одним із папабілів. Під час голосування він був основним конкурентом Йозефа Ратцингера: у передостанньому турі отримав 40 голосів кардиналів зі 114 присутніх. Проте вже у наступному турі за нього проголосувало 26 кардиналів, і папою було обрано Ратцингера.

З 2005 по 2011 рік, упродовж двох каденцій, кардинал Берґольйо — голова єпископської конференції Аргентини.

13 березня 2013 року був обраний 266-м Папою Римським. Взяв тронне ім'я Франциск на честь засновника ордену францисканців Франциска Ассізького. Це ім'я досі не використовувалося, таким чином він став першим після папи Ландона у 913 році, хто обрав собі нове ім'я (якщо не враховувати Івана Павла I, який поєднав два часто вживані Папами імені). Речник Ватикану заявив, що ім'я Франциск буде офіційно змінено на Франциск I тільки якщо і коли буде обрано Франциска II.

Служіння: 
Єпископ Риму

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта