З першого номеру "Rycerz Niepokalanej" - випуск з січня 1922 року

Опубліковано о. Олег Вчення

Всі прагнуть щастя і гоняться за ним, але не всі його знаходять, бо шукають не там, де воно є.
Вийдемо на вулицю. Широкою пішохідною дорогою гарячковито поспішають люди різного віку і стану, кожен йде до певної цілі, котра має бути частиною його щастя. Серединою дороги їдуть повозки і машини, і ті, які в них сидять, мріють – про щастя. В вікнах виставок найрізноманітніші товари дивляться на перехожих, аби своїм власникам і купцям наблизити – щастя. Куди не глянь, всюди побачиш спраглих – щастя. Але чи всі вони впевнені, що в кінці своїх старань отримають так жаданий скарб?
Один з них взяв собі за ціль нагромадження матеріальних дібр, грошей. Ще не дійшов до кінця своїх бажань – отже, йде далі. Але чи, однак, дійде?... Чим більше добра громадить, тим більше ними загорається, тим більше прагне. І хоч би посів цілий світ, ще заздрісно погляне на Місяць. Прагне більше і більше, щонайшвидше набувати і щоразу довше тримати. Скільки роботи, посвячення, здоров'я йому коштувало те, що набув, скільки ще трудів його чекає! А якщо прийде хвороба, фортуна не допише, злочинець обкраде? Зрештою – в кінці прийде і смерть. А тоді?... Треба буде лишити все і самому йти до вічності… Сама думка про це отруює йому хвилину короткого задоволення з отриманих користей. Отже, не отримав щастя!
Йдемо далі. Біля дверей плакат: «Танцювальна забава» і багато людей там тиснеться. Насолоджуються світом, поки дозволяє вік! Чи ці є щасливими? Чи не захочуть більшого, повнішого і солодшого келиха розкоші? Шукають щоразу нових приємностей, в кінці впадають в пересит, відчувають – границю. Але хотіли б щастя без кордонів і без кінця…
Отже, і ці його не знайдуть.
А може слава задовольнить людину? Подивимось на натовпи поважних людей, тих, котрі займають високі посади, тішаться великою славою. Може вони мають талісман щастя? Запитаємо, чи не бажали б вони, аби їх слава стала ширшою, заясніла на інших територіях? Без сумніву, кожен з них з задоволенням це прийняв би і може не раз думає про те, як можна ще більше заясніти славою. Тим часом, може інші його затемнюють, недооцінюють його заслуг; скільки менш гідних поставлено вище нього; отже, - і слава, це дуже крихкий кристал: багато нещодавно відомих людей тепер знаходяться в тіні забуття. А в кінці і його навідає – смерть… А після?... Чи допоможуть людські похвали і пам'ятники, якщо вічність буде нещаслива?..
І в цьому немає щастя.
Багатства, розкоші життя і слави прагне не кожен, але щастя хочуть всі…
Завеликим є серце людини, щоб можна було заповнити його грошима, почуттями, або оманливою, хоч і п'янкою гордістю слави. Воно прагне вищого добра, без границь і вічного. А таким добром є тільки Бог.
О. М. К.

(Отець Максиміліан Кольбе)

(переклала з польської Анастасія Москвітіна)

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта