Святої пам'яті о. Венати Катажинець MI

Опубліковано о. Олег Вчення

2 квітня 1921 р. на цвинтарі Кальварії Пацлавської засипано свіжу могилу: молодий магістр новіціату, о. Венати, Францисканець, винищений туберкульозом легень перестав жити. Одразу з'явилась ідея вшанувати його пам'ять біографією; але поки вона буде готова прошу дозволу розповісти про Померлого трохи згадок.

Краще з ним познайомився під час шкільних канікул 1912 р на Кальварії. Монах взірцевий: найдрібніших приписів монастиря точно дотримувався і прикладом заохочував до цього інших. Найбільш здібний з усіх семінаристів, але марно було б шукати в ньому хоча б тінь гордості. Спокійний, добрий, солодкістю підкорював серця співбратів. Молитва – це найкращий відпочинок для нього; часто відходив на самоту, аби доволі натішитися розмовою з Вибранцем своєї душі.

В 1914 р. отримав священицькі свячення і одразу почав наполегливо працювати над освяченням і наверненням душ. Мимо слабкого здоров'я довгі години проводив в конфесіоналі; слова Божого теж не жалів, хоч слабі груди не раз не слухались його, а одного разу під час проповіді він втратив свідомість. При тому всьому покора, та найважливіша сторожа всілякої цноти, завжди товаришила йому: ось, прагнучи наслідувати покору Ісуса, Котрий принизився до миття і цілування ніг Апостолів, в Великий Четвер цілує і він ноги кожного з підвладних йому семінаристів.

Стає також в рядах МІ (Міліція Непорочної, з лат. МІ «Militia Immaculatae») і одразу організовує Коло Місії серед семінаристів, аби за відповіднім статутом поглиблювали аскетично-теологічні знання, посилали в Руки Непорочної гарячі молитви про навернення заблудлих душ і взагалі готувались до праці, яка на них чекає. Він задумує заохотити до подібної діяльності світських, передусім через повчальні лекції, але сили, які слабли з кожним днем стали на перешкоді.

Коли постав намір видавати часопис, як орган МІ, святої пам'яті о. Венати одразу спішить зі словами заохоти і радить не зволікати. Сам зобов'язується написати вступне слово і обіцяє співпрацю – коли ж після постійного погіршення здоров'я , смерть перерізала пасмо його безсилого життя…

Дорогий мій Співбрате в Законі і сміливий діячу МІ! Зараз, коли вже стоїш перед троном Найвищого і заступаєшся за блудні душі, коли слабкість тіла не ставить тобі перешкоди в інтенсивній праці – подивись! Ось браття твої виконують твої гарячі наміри: часопис, котрого ти так чекав, повстає, аби здобувати душі для Непорочної і через Її найчистіші руки складати в пломеніючим любов'ю Серці Ісуса. Подивись і займись щиро цим ділом: вимоли розвиток і будь для нього Опікуном!

О. М. К.

Переклала з польської Анастасія Москвітіна

З ПЕРШОГО НОМЕРУ "RYCERZ NIEPOKALANEJ" ВИПУСК З СІЧНЯ 1922 РОКУ

Про Рух

Рух Світло-Життя заснований у Польщі слугою Божим о.Франциском Бляхницьким. Цей рух є одним з рухів віднови Церкви.
Рух є:

  • євангелізаційним
  • катехуменальним
  • рухом визволення людини

Контакти

Центр Руху Світло-Життя

вул. Чуднівська 1а

с. Корчак

обл. Житомирська

12421

Тел: 096-110-17-34

о. Олег Сартаков

Карта